13قانون کوچک آداب معاشرت که باید هنگام صرف غذا در رستوران

اداب معاشرت در رستوران

اداب معاشرت در رستوران


 

1-مراقب لباسی که در رستوران میپوشید باشید :

هر نوع لباس مناسب یک سبک رستوران خاص است

مطمئن شوید که مطابق آن لباس می پوشید. اگر به یک رستوران شیک‌تر می‌روید، از شلوار جین و کفش‌های تنیس صرفنظر کنید و چیزی کمی زیباتر بپوشید. اگر مطمئن نیستید که لباس مناسب چیست، از قبل از رفتن به رستوران درباره سبک رستوران مورد نظرخودتون جست و جو کنید .

2-گوشی خود را روی میز نگذارید

این یکی واضح به نظر می رسد، اما تلفن، کلیدها و سایر وسایل خود را از روی میز بردارید. و گوشی خود را برای پیامک بیرون نیاورید. این پیامی را به  طرف مقابل شما می‌فرستد که به هر کسی که پیامک می‌فرستید برای شما مهم‌تر از آنهاست. ارسال یک پیام یا ایمیل پاسخ می‌تواند تا پایان شام صبر کند، اما اگر فوری است، قبل از برداشتن تلفن خود عذرخواهی کنید.

3-دستمال سفره خود را روی پاهایتان بگذارید

به محض نشستن می توانید این کار را انجام دهید. با این حال، اگر کسی شما را برای صرف غذا بیرون می‌برد (مخصوصاً اگر برای کاری باشد)، صبر کنید تا میزبانتان دستمال سفره‌اش را روی دامن او بگذارد. اگر خود را برای استفاده از دستشویی معذورید، دستمال را روی صندلی بگذارید. وقتی غذایتان تمام شد، می توانید دستمال را روی میز بگذارید. این یکی از 10 اشتباه آداب سفره است که باید از انجام آن دست بردارید… آیا شما مقصر دیگران هستید؟

4-قبل از شروع به غذا خوردن منتظر بمانید تا همه غذا ها  سرو شوند

5-پیشخدمت را مستقیما صدا نکنید:

درعوض، سعی کنید با او تماس چشمی برقرار کنید تا به آرامی نشان دهید که به چیزی نیاز دارید. اگر هنوز نمی توانید توجه پیشخدمت خود را جلب کنید، دست خود را به سمت آنها ببرید.

6- با کارکنان سالن با احترام رفتار کنید:

این یکی کاملا واضح است، اما با پیشخدمت مانند یک خدمتکار رفتار نکنید. از پرسیدن سوال نترسید، اما اگر هر یک از غذاها مطابق میل شما نیست، به خاطر داشته باشید که این احتمالاً تقصیر پیشخدمت نیست.

7-همه باید به تعداد یکسان عذا و دسر  سفارش دهند

در مورد اینکه آیا پیش غذا یا دسر می خواهید یا نه، با همراه یا همراهان خود به توافق برسید. به این ترتیب، وعده های غذایی خود را همزمان شروع و به پایان خواهید رساند. درباره این قوانین آداب معاشرت بیشتر بیاموزید که همیشه باید آنها را تمرین کنید—سرور شما از شما تشکر خواهد کرد.

8- ظرف 15 دقیقه پس از اتمام وعده غذایی میز  خود را ترک کنید

اگر نمی خواهید سرگرمی به پایان برسد، نوشیدنی را در جای دیگری بنوشید. شما نمی خواهید میزی را که رستوران به آن نیاز دارد در انحصار خود درآورید، به خصوص اگر یک رستوران محبوب باشد. به هر حال، رستوران یک تجارت است، و ماندن در کنار استقبال شما می تواند مانع از نشستن مشتری دیگر شود.

9-اگر تمام  صورت را پرداخت می کنید، از قبل به گارسون بگویید

اگر میزبان مهمانی شام هستید و می خواهید هزینه غذای همه را بپردازید، از قبل به گارسون بگویید که باید صورت حساب  را دریافت کنید. اگر ترجیح می دهید، می توانید کارت اعتباری خود را نیز زودتر به پیشخدمت بدهید.

10-از قبل تصمیم بگیرید که چگونه صورت حساب را تقسیم می کنید

اگر می‌خواهید پرداخت را جداگانه انجام دهید، از پیشخدمت بپرسید که آیا این امکان وجود دارد تا آنها بتوانند آنچه را که هر فرد در طول وعده غذایی سفارش می‌دهد پیگیری کند. با این حال، اگر با یک گروه بزرگ هستید، تصور نکنید که رستوران می‌تواند این امکان را داشته باشد. اگر وعده غذایی همه در حدود یک محدوده قیمت بود، بهتر است فقط صورتحساب را به طور مساوی تقسیم کنید.

11-هنگام ترک میز صندلی خود را به داخل هل دهید.

هل دادن صندلی خود را به موقعیت مناسب خود به سادگی رفتار خوبی است. این کمک می کند تا راهروها در فضاهای تنگ شفاف باشند و بسیار مرتب تر به نظر می رسند.

12- وقتی خانمی به میز نزدیک می شود، مرد باید بایستد.

این همچنین برای زمانی که او بلند می شود تا میز را ترک کند نیز صدق می کند. این یک قانون آداب سنتی است، اما من معتقدم که باید به آن احترام بگذاریم.

13- هنگام ترک موقت میز نیازی به توضیح نیست.

اگر نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی دارید، نیازی به توضیح نیست که کجا می روید. وقتی میز را ترک می کنید، به سادگی بگویید: «لطفاً مرا ببخشید».

برای نتیجه گیری میتوان اشاره کرد که هر نوع رستوران دارای ویژگی خاص خودش است و دارای قوانین اتیکت خاض خودش است برای  خواندن اطلاعات بیشتر در مورد رستوران های ایتالیایی کلیک کنید .

 

برای خواندن مطالب بیشتر کلیک کنید .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *